| Upload Date | December 17 2025 12:07 AM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3740 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3348
480.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3476
20.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3897
79.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3431
79.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3420
46.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4437
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3386
271.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3085
95.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5655
169.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3630
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3784
117.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4480
344.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3890
114.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4373
43.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3046
2.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3336
105.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9735 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8467
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10952
66.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11141
228.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9210
212.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10572
143.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13083
64.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4011
321.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10017
310.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10518
314.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9635
39.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11458
356.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10505
807.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10930
320.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10787
107.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10122
9.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9856
312.1 Kpixels/sec |