| Upload Date | December 17 2025 12:07 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M DS3H |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4485 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3538 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2134 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2290
328.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2065
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2246
46.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2073
47.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1900
25.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2067
10.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2055
164.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2111
65.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1144
34.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2919
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2909
90.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2349
180.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2462
72.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2700
26.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1896
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2405
76.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11148 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7506
1.05 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14126
85.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10273
210.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14289
329.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13966
189.5 images/sec |
|
|
Clang
|
17822
87.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2672
213.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19463
603.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5206
155.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13704
56.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15160
471.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14098
1.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12309
361.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8126
80.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22059
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12698
402.0 Kpixels/sec |