| Upload Date | December 17 2025 12:06 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASRock B650 Pro RS |
| Motherboard | ASRock B650 Pro RS |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.69 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5430 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3379 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3201
459.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3209
19.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3587
73.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3268
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3112
42.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3041
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3228
258.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2986
92.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3406
101.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4390
18.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3843
119.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3752
288.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3694
108.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3937
39.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2761
2.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3679
116.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18491 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11992
1.68 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22101
133.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18230
373.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22565
520.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25167
341.6 images/sec |
|
|
Clang
|
27583
135.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4165
333.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26810
830.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15005
449.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22315
92.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24643
766.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23770
1.83 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19567
574.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14105
139.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27358
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20278
642.1 Kpixels/sec |