| Upload Date | December 17 2025 12:04 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 15 |
| Model ID | Xiaomi 24129PN74C |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 3056 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2094
300.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2392
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3271
67.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3233
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3108
42.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3857
19.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2739
219.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3012
93.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3523
105.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2877
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3102
96.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3454
265.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3735
109.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3566
35.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2806
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3009
95.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9546 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6754
969.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10818
65.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10972
224.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12119
279.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11724
159.1 images/sec |
|
|
Clang
|
15307
75.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3129
250.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12703
393.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7245
216.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8425
34.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11252
350.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10106
777.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10171
298.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7837
77.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13010
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10748
340.3 Kpixels/sec |