| Upload Date | December 17 2025 12:02 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650M GAMING PLUS WIFI |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650M GAMING PLUS WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5323 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5988 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3012 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3131
449.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2834
17.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2944
60.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2675
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2940
39.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2956
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2927
234.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2762
85.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2951
88.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3612
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3675
114.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3172
243.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3222
94.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3547
35.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2516
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3036
96.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13500 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9069
1.27 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15698
94.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13571
277.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14415
332.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17943
243.5 images/sec |
|
|
Clang
|
19449
95.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3835
307.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18517
573.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9996
299.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15785
65.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19412
604.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14913
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14488
425.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11417
113.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20695
20.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15862
502.2 Kpixels/sec |