| Upload Date | December 17 2025 12:02 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3466 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3169
455.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3028
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3384
69.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3274
75.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3302
44.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4078
20.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3113
249.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2948
91.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5495
164.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3441
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3527
109.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3909
300.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3635
106.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4122
40.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2736
2.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3085
97.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8631 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6782
974.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9658
58.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9464
193.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8424
194.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9730
132.0 images/sec |
|
|
Clang
|
11460
56.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3505
280.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9246
286.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9943
297.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8988
37.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10818
336.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8532
656.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9416
276.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9375
93.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9127
8.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8841
279.9 Kpixels/sec |