| Upload Date | December 17 2025 12:01 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X670E-E GAMING WIFI |
| Power Plan | Alto desempenho |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5401 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 7996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3354 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3196
458.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2904
17.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3458
70.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3220
74.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3230
43.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3112
15.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3405
272.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3013
93.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3519
105.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4485
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3803
118.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3439
264.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3743
109.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3880
38.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2742
2.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3440
108.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 24605 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14139
1.98 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27871
167.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22420
459.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
28851
665.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
34465
467.7 images/sec |
|
|
Clang
|
50922
250.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4454
356.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
49088
1.49 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
16430
491.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20902
86.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
32687
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
31617
2.43 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
25608
751.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16720
165.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
61895
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
27030
855.8 Kpixels/sec |