| Upload Date | December 17 2025 12:01 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.3 |
| Model | iPad Pro (12.9-inch, 6th generation) |
| Model ID | iPad14,5 |
| Motherboard | J620AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.35 GB |
| Single-Core Score | 2647 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2563
368.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2646
15.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2566
52.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2578
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2366
32.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3227
15.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2433
194.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2441
75.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2284
68.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2335
9.66 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3134
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3247
249.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3005
88.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3551
35.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2113
2.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2690
85.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10125 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8049
1.13 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11556
69.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11239
230.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11501
265.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11591
157.3 images/sec |
|
|
Clang
|
15862
78.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3236
259.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12534
388.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7986
239.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9928
41.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12930
402.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10751
826.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11476
336.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10428
103.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11448
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10973
347.4 Kpixels/sec |