| Upload Date | December 16 2025 07:47 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock B650M Pro RS |
| Motherboard | ASRock B650M Pro RS |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5430 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5990 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2740 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3023
434.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2688
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2644
54.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2454
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2858
38.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2728
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2487
199.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2474
76.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2858
85.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3228
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3149
98.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2294
176.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3133
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3287
32.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2248
2.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2810
89.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12828 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7972
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14530
87.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12567
257.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13563
312.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17793
241.5 images/sec |
|
|
Clang
|
18906
93.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3508
280.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18218
564.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9635
288.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15754
65.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18762
583.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14268
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13912
408.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10460
103.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20580
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15067
477.1 Kpixels/sec |