| Upload Date | December 16 2025 07:39 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3856 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3371
484.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3407
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3907
80.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3543
81.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3499
47.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4477
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3519
281.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3216
99.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5908
176.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3760
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3896
121.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4764
366.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4088
120.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4586
45.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3248
3.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3568
113.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10214 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8893
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11734
70.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11517
235.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9811
226.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11029
149.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13895
68.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4286
343.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10448
323.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11273
337.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10004
41.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12170
378.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11093
852.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11310
331.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10754
106.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10636
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9984
316.1 Kpixels/sec |