| Upload Date | December 16 2025 07:36 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 FE |
| Model ID | samsung SM-S711B |
| Motherboard | s5e9925 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.82 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.82 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.52 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.12 GB |
| Single-Core Score | 1576 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1354
194.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1258
7.58 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1843
37.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1841
42.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1666
22.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1862
9.17 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1399
112.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1632
50.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1725
51.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1533
6.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1842
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1054
81.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1792
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1550
15.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1320
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1739
55.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3913 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2553
366.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3996
24.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5537
113.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5363
123.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4788
65.0 images/sec |
|
|
Clang
|
5290
26.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1480
118.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5416
167.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3501
104.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3519
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5341
166.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2471
190.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4341
127.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2948
29.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4847
4.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4854
153.7 Kpixels/sec |