| Upload Date | December 16 2025 07:31 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7.2 (Build 24G325) |
| Model | Mac15,12 |
| Model ID | Mac15,12 |
| Motherboard | Mac15,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M3 |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3083 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2929
420.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2946
17.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3086
63.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3066
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2808
38.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3908
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2866
229.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2882
89.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2534
75.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2821
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3646
113.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3777
290.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3581
105.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3724
36.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2583
2.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3033
96.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11959 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9210
1.29 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12669
76.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13034
266.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12879
297.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13734
186.4 images/sec |
|
|
Clang
|
19442
95.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3720
297.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14739
456.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9726
291.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12410
51.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15972
497.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12491
960.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15056
441.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11150
110.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14148
13.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13839
438.2 Kpixels/sec |