| User | JorgeCoan |
| Upload Date | December 16 2025 07:29 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7.3 (Build 24G419) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,6 |
| Motherboard | Mac15,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Pro |
| Topology | 1 Processor, 11 Cores |
| Identifier | Apple M3 Pro |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 18.00 GB |
| Single-Core Score | 3185 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3060
439.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2816
17.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3173
65.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3109
71.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2911
39.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3903
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3007
240.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3018
93.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2716
81.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2917
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3754
116.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3980
306.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3738
109.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3779
37.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2738
2.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3263
103.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14261 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10868
1.52 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14526
87.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16817
344.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15463
356.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17192
233.3 images/sec |
|
|
Clang
|
24602
121.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3713
297.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18482
572.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11389
340.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13816
57.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19549
608.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14261
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17366
509.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13704
136.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17144
16.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17806
563.8 Kpixels/sec |