| Upload Date | December 16 2025 07:27 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 |
| Model ID | iPhone18,3 |
| Motherboard | V57AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 2.21 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.49 GB |
| Single-Core Score | 1504 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1551
222.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1203
7.25 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
69
1.42 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1744
40.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1726
23.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2288
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1934
154.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1788
55.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2997
89.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2093
8.66 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2023
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2420
186.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2268
66.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1861
18.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1722
1.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1920
60.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4427 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3336
479.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5098
30.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4569
93.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4541
104.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4905
66.6 images/sec |
|
|
Clang
|
6696
33.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2607
208.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5510
170.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3930
117.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3739
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5174
161.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4190
322.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4649
136.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4272
42.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5136
4.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4019
127.3 Kpixels/sec |