| Upload Date | December 16 2025 07:25 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 82SA |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1965 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1826
262.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1751
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2156
44.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2206
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2085
28.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2036
10.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1951
156.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1889
58.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2029
60.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2481
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2314
72.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1463
112.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1848
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1911
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2090
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1574
49.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8032 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3303
474.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10385
62.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9588
196.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10457
241.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8558
116.2 images/sec |
|
|
Clang
|
8367
41.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2655
212.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13390
414.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5396
161.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8892
36.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12760
397.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9746
749.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8856
259.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8170
81.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14477
14.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8859
280.5 Kpixels/sec |