| Upload Date | December 16 2025 07:22 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.2 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.56 GB |
| Single-Core Score | 2588 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2633
378.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2734
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2645
54.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2518
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2328
31.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3287
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2286
183.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2392
74.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2134
63.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2108
8.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3024
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3015
231.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2792
81.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3323
33.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2168
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2681
84.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6472 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5895
846.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8338
50.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7330
150.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6777
156.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6994
94.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8899
43.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2647
212.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7297
226.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4601
137.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5780
23.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8982
279.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6912
531.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6911
202.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7198
71.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6619
6.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7058
223.5 Kpixels/sec |