| Upload Date | December 16 2025 07:19 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING X670E-PLUS WIFI |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7900 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5463 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3018 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3057
439.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2596
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3021
61.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2669
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3024
41.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3071
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3037
243.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2870
88.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3100
92.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3698
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3719
115.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3000
230.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3309
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3278
32.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2558
2.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2878
91.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17764 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10145
1.42 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22606
136.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15410
315.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21505
495.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26123
354.5 images/sec |
|
|
Clang
|
36601
180.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3903
312.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32599
1010.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10653
318.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17198
71.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21512
669.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20936
1.61 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18391
539.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11337
112.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41764
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19155
606.5 Kpixels/sec |