| Upload Date | December 16 2025 07:19 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | realme RMX5090 |
| Model ID | realme RMX5090 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.75 GB |
| Single-Core Score | 2887 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2464
353.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2486
15.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3139
64.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3272
75.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2788
37.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3596
17.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2407
192.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2656
82.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3059
91.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2425
10.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2926
91.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3169
243.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3415
100.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3554
35.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2623
2.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2789
88.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9304 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6734
967.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9970
60.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10937
223.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10772
248.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11106
150.7 images/sec |
|
|
Clang
|
14763
72.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2986
239.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11896
368.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7378
220.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7890
32.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11872
369.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9716
747.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10164
298.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8913
88.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12821
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10630
336.6 Kpixels/sec |