| Upload Date | December 16 2025 07:19 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OnePlus CPH2717 |
| Model ID | OnePlus CPH2717 |
| Motherboard | k6897v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 0 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.20 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.20 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.30 GB |
| Single-Core Score | 1316 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1181
169.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1210
7.29 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1705
34.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1591
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1348
18.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1604
7.90 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1355
108.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1422
44.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1315
39.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1077
4.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1515
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
829
63.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1423
41.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1007
9.99 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1142
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1343
42.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3966 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3064
440.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4546
27.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6503
133.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5622
129.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5030
68.3 images/sec |
|
|
Clang
|
5374
26.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
982
78.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5815
180.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3205
95.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2959
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5602
174.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2373
182.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4327
127.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3311
32.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4847
4.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5366
169.9 Kpixels/sec |