| Upload Date | December 16 2025 07:18 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E56 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B850-P WIFI (MS-7E56) |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5629 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3428 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3238
465.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2921
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3504
71.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3300
76.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3288
44.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3240
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3495
279.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3129
97.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3572
106.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4532
18.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3955
123.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3625
278.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3844
112.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3811
37.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2857
2.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3453
109.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20094 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12156
1.70 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24920
150.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17791
364.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25588
590.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27470
372.8 images/sec |
|
|
Clang
|
37644
185.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4462
357.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
34587
1.05 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11734
351.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19223
79.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25426
791.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
27078
2.08 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21289
624.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13627
135.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
43138
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22823
722.6 Kpixels/sec |