| Upload Date | December 16 2025 07:18 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 2099 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1832
263.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1739
10.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2608
53.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2292
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2047
27.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2491
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1953
156.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2116
65.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2272
68.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2018
8.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2437
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1731
133.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2221
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2057
20.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1670
1.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2264
71.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5721 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3721
534.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5603
33.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7736
158.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7746
178.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6830
92.7 images/sec |
|
|
Clang
|
8087
39.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2363
189.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7448
230.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5024
150.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5405
22.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7200
224.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4372
336.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5869
172.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5100
50.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6272
6.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6968
220.6 Kpixels/sec |