| Upload Date | December 16 2025 07:18 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,4 |
| Motherboard | J718AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.29 GB |
| Single-Core Score | 3773 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3335
478.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3398
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3667
75.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3524
81.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3492
47.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4259
21.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3358
268.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3210
99.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5685
170.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3790
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3945
122.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4468
343.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4198
123.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4640
46.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2957
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3512
111.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13972 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10750
1.51 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14794
89.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15691
321.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14874
343.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16762
227.5 images/sec |
|
|
Clang
|
20530
101.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4418
353.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16491
511.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14242
426.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14200
58.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17716
551.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13102
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16633
488.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14828
147.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15970
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14819
469.2 Kpixels/sec |