| Upload Date | December 16 2025 07:18 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone SE (3rd generation) |
| Model ID | iPhone14,6 |
| Motherboard | D49AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.79 GB |
| Single-Core Score | 2260 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2257
324.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2291
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2306
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2450
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1968
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2954
14.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2058
164.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2147
66.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1771
53.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1907
7.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2744
85.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2761
212.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2392
70.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2665
26.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1921
1.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2096
66.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5400 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4867
699.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7059
42.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5995
122.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6187
142.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5351
72.6 images/sec |
|
|
Clang
|
7879
38.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2310
184.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6348
196.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3920
117.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5050
20.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7560
235.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5949
457.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5893
172.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3960
39.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6254
6.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5673
179.6 Kpixels/sec |