| Upload Date | December 16 2025 07:18 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 285K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 8867 MT/s |
| Type | RAM |
| Single-Core Score | 3387 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3028
434.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3042
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3260
66.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3253
75.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3402
46.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3315
16.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3610
289.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3312
102.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3271
97.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4001
16.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3973
123.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3296
253.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3591
105.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3160
31.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3314
3.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4041
127.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 23536 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11743
1.65 GB/sec |
|
|
Navigation
|
31358
188.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
28385
581.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25933
598.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
32795
445.1 images/sec |
|
|
Clang
|
51401
253.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4607
368.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
42439
1.28 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14772
442.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17796
73.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
33250
1.03 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23692
1.82 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22225
652.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12442
123.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
60803
58.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
35863
1.14 Mpixels/sec |