| Upload Date | December 16 2025 07:18 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3909 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3430
492.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3395
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3933
80.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3622
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3566
48.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4500
22.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3585
287.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3305
102.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6001
179.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3834
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4001
124.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4850
372.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4139
121.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4599
45.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3268
3.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3577
113.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10140 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9005
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11323
68.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11577
237.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9769
225.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10989
149.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13823
68.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4260
341.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10371
321.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11452
342.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10016
41.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11786
366.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10967
843.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11115
326.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10719
106.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10514
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9696
307.0 Kpixels/sec |