| Upload Date | December 16 2025 07:16 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3051 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2620
376.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2959
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3327
68.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2916
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3089
41.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3251
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2535
203.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2764
85.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4801
143.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3036
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2707
84.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3184
244.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3422
100.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3863
38.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2446
2.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2502
79.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7205 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6369
914.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9042
54.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8772
179.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6511
150.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3929
53.3 images/sec |
|
|
Clang
|
8064
39.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2576
206.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8548
264.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9408
281.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8688
36.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9765
303.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7733
594.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8857
259.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9326
92.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8631
8.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7737
245.0 Kpixels/sec |