| Upload Date | December 16 2025 07:15 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C95 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B550M PRO-VDH WIFI (MS-7C95) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4642 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2654 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2100 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2298
330.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1943
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2108
43.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2089
48.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1935
26.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2070
10.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2087
167.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2147
66.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1162
34.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2966
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2965
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1990
153.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2412
70.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2485
24.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1930
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2329
73.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8089 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5348
767.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10129
61.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6903
141.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8703
200.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10166
138.0 images/sec |
|
|
Clang
|
12330
60.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2560
205.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14564
451.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3945
118.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9707
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10284
320.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10051
772.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8960
262.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5836
57.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16893
16.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9456
299.4 Kpixels/sec |