| Upload Date | December 16 2025 07:11 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z790 S WIFI DDR4 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z790 S WIFI DDR4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4390 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2148 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1842
264.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2081
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2246
46.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2171
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2067
28.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1970
9.70 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2081
166.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2052
63.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1956
58.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2755
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2576
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2049
157.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2130
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2593
25.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2019
1.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2406
76.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9914 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5976
858.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11392
68.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11532
236.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11707
270.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12890
174.9 images/sec |
|
|
Clang
|
13355
65.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2637
211.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14610
452.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6527
195.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12649
52.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13606
423.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11166
858.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9697
284.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8597
85.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16730
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11888
376.4 Kpixels/sec |