| Upload Date | December 16 2025 07:11 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2906 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2796
401.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2845
17.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2983
61.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2915
67.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2648
35.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3718
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2680
214.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2720
84.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2282
68.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2504
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3420
106.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3523
270.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3207
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3709
36.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2463
2.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2912
92.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7443 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6345
911.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8913
53.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8296
169.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7707
177.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8180
111.0 images/sec |
|
|
Clang
|
10409
51.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3139
251.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8313
257.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5843
174.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6387
26.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9991
310.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8029
617.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8350
245.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7976
79.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8241
7.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8027
254.1 Kpixels/sec |