| Upload Date | December 16 2025 07:10 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus CPH2771 |
| Model ID | OnePlus CPH2771 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 4 part 2 revision 0 |
| Base Frequency | 3.32 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.32 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 3.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.88 GB |
| Single-Core Score | 2862 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2255
323.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2100
12.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3138
64.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3012
69.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2924
39.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3430
16.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2451
196.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2638
81.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4463
133.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2701
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3017
93.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2572
197.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3322
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3233
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2474
2.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2804
88.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9554 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6590
946.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9565
57.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11299
231.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10402
239.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11901
161.5 images/sec |
|
|
Clang
|
14604
71.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2943
235.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12319
381.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8895
266.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8783
36.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13202
410.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9304
715.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10365
304.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9186
91.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13068
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10629
336.5 Kpixels/sec |