| User | GH_Nahas |
| Upload Date | December 16 2025 07:10 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion x360 Convertible 14-dy1xxx |
| Motherboard | HP 89BD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1195G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.92 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 922337180385280 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1271 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1294
185.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1042
6.28 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1374
28.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1373
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1293
17.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1196
5.89 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1234
98.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1226
38.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1406
42.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1616
6.69 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1605
49.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
949
72.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1279
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1304
12.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
998
965.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1364
43.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1740 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3819
548.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1947
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1953
40.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1843
42.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2004
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1871
9.21 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
474
38.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1813
56.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1324
39.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1570
6.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2263
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1567
120.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1727
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2082
20.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1694
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2035
64.4 Kpixels/sec |