| User | Rob24 |
| Upload Date | December 16 2025 07:04 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteBook 840 14 inch G11 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8C26 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 5 135U |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 14 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.60 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4395 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 7 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 7 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3194 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1897 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1835
263.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1804
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1629
33.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1487
34.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1878
25.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1735
8.55 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1849
148.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1886
58.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1795
53.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2577
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2578
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1522
117.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2139
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2133
21.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2136
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2348
74.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8831 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6229
894.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9515
57.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10802
221.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10847
250.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10601
143.9 images/sec |
|
|
Clang
|
12127
59.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2624
210.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12702
393.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5864
175.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9004
37.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12591
391.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7982
613.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8684
254.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8993
89.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13666
13.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10731
339.8 Kpixels/sec |