| User | MISCELLANEOUSGG |
| Upload Date | December 16 2025 06:59 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E62 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B850 TOMAHAWK MAX WIFI (MS-7E62) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 9600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5466 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3335 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3194
458.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2755
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3436
70.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3198
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3228
43.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3110
15.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3420
273.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3004
93.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3484
104.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4463
18.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3801
118.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3605
277.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3754
110.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3741
37.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2721
2.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3410
108.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14771 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9953
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14856
89.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14081
288.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17168
395.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19831
269.1 images/sec |
|
|
Clang
|
21219
104.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4379
350.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20265
627.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10964
328.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19247
79.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21064
655.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18336
1.41 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15637
458.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10776
106.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23529
22.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17190
544.3 Kpixels/sec |