| Upload Date | December 16 2025 06:57 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B550-A GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1919 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2026
291.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1663
10.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1835
37.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1929
44.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1828
24.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1947
9.59 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1977
158.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2067
64.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1062
31.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2620
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2588
80.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1771
136.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2320
68.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2259
22.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1861
1.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2106
66.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7543 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4753
682.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8900
53.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6560
134.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8674
200.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9357
127.0 images/sec |
|
|
Clang
|
12626
62.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2552
204.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13654
423.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3471
103.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9339
38.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9852
306.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8339
641.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8071
236.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5268
52.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16154
15.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8759
277.3 Kpixels/sec |