| Upload Date | December 16 2025 06:56 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPad Pro (12.9-inch, 6th generation) |
| Model ID | iPad14,6 |
| Motherboard | J621AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.47 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.34 GB |
| Single-Core Score | 2702 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2591
372.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2688
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2627
53.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3117
71.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2372
32.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3262
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2459
196.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2457
76.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2305
69.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2346
9.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3152
98.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3249
249.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3001
88.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3566
35.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2081
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2713
85.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10355 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8392
1.18 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11459
69.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11786
241.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12573
290.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11585
157.2 images/sec |
|
|
Clang
|
16532
81.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3243
259.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12601
390.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8140
243.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10100
41.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13154
409.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10885
836.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11544
338.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10958
108.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11496
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10983
347.8 Kpixels/sec |