| Upload Date | December 16 2025 06:52 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 |
| Model ID | iPhone18,3 |
| Motherboard | V57AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.49 GB |
| Single-Core Score | 3720 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3273
470.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3044
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3841
78.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3528
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3462
47.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4433
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3511
281.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3216
99.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5790
173.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3707
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3805
118.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3942
303.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3917
114.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4378
43.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3140
3.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3332
105.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9595 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7695
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10628
64.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10648
218.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9463
218.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10554
143.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13262
65.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4126
330.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10113
313.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10321
308.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9627
39.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11520
358.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9388
721.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10720
314.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10547
104.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10334
10.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9885
313.0 Kpixels/sec |