| Upload Date | December 16 2025 06:48 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.4.1 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.56 GB |
| Single-Core Score | 2077 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2612
375.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2740
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2673
54.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2504
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2322
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3266
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
114
9.17 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2412
74.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2138
64.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2103
8.70 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3013
93.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3048
234.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2750
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3292
32.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2152
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2556
80.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6402 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5621
807.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8066
48.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7354
150.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6692
154.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6827
92.7 images/sec |
|
|
Clang
|
8920
43.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2605
208.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7076
219.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4954
148.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5664
23.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8767
272.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6750
519.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6956
204.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6886
68.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6817
6.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6934
219.5 Kpixels/sec |