| Upload Date | December 16 2025 06:47 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B560 HD3 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B560 HD3 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-10900KF |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5088 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2992 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1805 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1637
235.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2021
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2055
42.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1909
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1505
20.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1924
9.47 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1839
147.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1981
61.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
812
24.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2499
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2510
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1667
128.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1786
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2493
24.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1551
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2069
65.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9355 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4757
683.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13971
84.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9275
189.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12054
278.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10637
144.4 images/sec |
|
|
Clang
|
18125
89.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2171
173.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18549
574.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3692
110.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10198
42.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13033
405.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11594
891.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10703
314.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7284
72.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20111
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10187
322.5 Kpixels/sec |