| Upload Date | December 16 2025 06:47 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus CPH2747 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 3531 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2855
410.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2750
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3717
76.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3594
82.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3440
46.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4224
20.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2945
235.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3137
97.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5540
165.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3346
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3729
116.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3750
288.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3970
116.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4033
40.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2915
2.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3574
113.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10682 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6928
994.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10676
64.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11371
232.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12385
285.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13281
180.2 images/sec |
|
|
Clang
|
16667
82.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3521
281.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13600
421.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10897
326.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9909
41.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14912
464.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11104
853.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10994
322.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8931
88.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14725
14.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12081
382.5 Kpixels/sec |