| Upload Date | December 16 2025 06:44 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B550-F GAMING |
| Power Plan | Tasapainotettu |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4532 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2234 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2279
327.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1909
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2295
47.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2208
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2053
27.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2191
10.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2150
172.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2273
70.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1232
36.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3099
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3089
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2546
195.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2633
77.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2819
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2061
1.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2515
79.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12347 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8431
1.18 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17180
103.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10515
215.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15375
354.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16367
222.1 images/sec |
|
|
Clang
|
24050
118.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2818
225.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24931
772.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5988
179.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8230
34.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15724
489.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15796
1.21 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13549
397.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8484
84.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29537
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13787
436.5 Kpixels/sec |