| Upload Date | December 16 2025 06:44 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3852 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3414
490.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3421
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3923
80.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3619
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3546
48.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4458
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3532
282.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3232
100.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5851
175.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3762
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3873
120.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4756
365.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4038
118.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4447
44.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3176
3.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3496
110.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9983 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8730
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11656
70.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11024
225.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9685
223.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10606
143.9 images/sec |
|
|
Clang
|
13562
66.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4231
338.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10167
315.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11129
333.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9723
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11778
366.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10815
831.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11004
322.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10598
105.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10530
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9653
305.7 Kpixels/sec |