| Upload Date | December 16 2025 06:43 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-X730 |
| Model ID | samsung SM-X730 |
| Motherboard | gts11wifi |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.73 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.25 GB |
| Single-Core Score | 2678 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2121
304.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2045
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3187
65.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2755
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2625
35.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3275
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2452
196.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2567
79.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3339
99.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2636
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3065
95.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2295
176.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3029
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3129
31.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2044
1.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2870
90.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8662 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5975
858.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8550
51.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12187
249.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11639
268.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9302
126.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13413
66.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2935
235.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11465
355.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7371
220.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8559
35.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11283
351.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6380
490.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8901
261.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7861
78.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10269
9.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11057
350.1 Kpixels/sec |