| Upload Date | December 16 2025 06:43 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco X7 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2412DPC0AG |
| Motherboard | rodin |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3463 revision 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.10 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.25 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.67 GB |
| Single-Core Score | 1539 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1544
221.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1543
9.30 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1985
40.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1910
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1507
20.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1888
9.30 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1524
122.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1532
47.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1442
43.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1286
5.32 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1825
56.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1249
96.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1242
36.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1245
12.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1223
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1610
51.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6148 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5039
723.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7380
44.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9438
193.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9167
211.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7467
101.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7580
37.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1718
137.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8728
270.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3886
116.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5148
21.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8811
274.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4669
358.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5797
170.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5736
56.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7095
6.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8468
268.1 Kpixels/sec |