| Upload Date | December 16 2025 06:43 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M5) |
| Model ID | iPad17,1 |
| Motherboard | J817AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.43 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.28 GB |
| Single-Core Score | 4171 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3589
515.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3655
22.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4265
87.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3800
87.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3711
50.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4748
23.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3860
309.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3533
109.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6076
181.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4165
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4208
131.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5285
406.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4657
136.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5047
50.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3491
3.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3895
123.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15793 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12895
1.81 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17111
103.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18531
379.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16337
376.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18095
245.6 images/sec |
|
|
Clang
|
23325
114.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5005
400.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18536
574.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15140
453.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14777
61.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19033
592.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16181
1.24 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18538
544.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17670
175.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18688
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16481
521.8 Kpixels/sec |