| Upload Date | December 09 2025 07:50 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 13 |
| Model ID | OnePlus PJZ110 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 22.52 GB |
| Single-Core Score | 2846 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2412
346.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2373
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3135
64.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3059
70.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2964
40.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3764
18.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1987
159.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2802
86.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3082
92.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2561
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2972
92.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3052
234.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3458
101.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3199
31.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2672
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2747
87.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8929 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5552
797.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9392
56.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10536
215.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11402
263.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11266
152.9 images/sec |
|
|
Clang
|
15429
76.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2177
174.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11936
369.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7553
226.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8474
35.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12023
374.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9518
731.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10006
293.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7264
72.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12845
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10651
337.2 Kpixels/sec |