| Upload Date | December 09 2025 07:40 AM |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 14 Pro |
| Model ID | Xiaomi 23116PN5BC |
| Motherboard | shennong |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.80 GB |
| Single-Core Score | 2099 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1839
264.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1852
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2512
51.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2421
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1969
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2639
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2107
168.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2024
62.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2150
64.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1975
8.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2361
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1880
144.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2156
63.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1971
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1558
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2253
71.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6723 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4714
677.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7559
45.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9562
195.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8381
193.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7879
106.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8842
43.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2437
195.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8605
266.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5392
161.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6055
25.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8774
273.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5176
398.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7276
213.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6346
63.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8077
7.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8343
264.2 Kpixels/sec |