| Upload Date | December 09 2025 07:33 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. 960XHA |
| Motherboard | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. NP960XHA-KG3US |
| Power Plan | SAMSUNG MODE |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 885443746856960 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.50 GB |
| Single-Core Score | 1018 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
860
123.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
857
5.16 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1183
24.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1039
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
796
10.8 images/sec |
|
|
Clang
|
952
4.69 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1096
87.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
910
28.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
749
22.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1011
4.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1176
36.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
846
65.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1276
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1844
18.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
928
898.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1716
54.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4156 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2605
374.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2988
18.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4292
87.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4187
96.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4036
54.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3529
17.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1396
111.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4265
132.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3320
99.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3870
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4711
146.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3553
273.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4473
131.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11069
109.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12396
12.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13742
435.1 Kpixels/sec |