| Upload Date | December 09 2025 07:26 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 7040 |
| Motherboard | Dell Inc. 096JG8 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6500T |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 94 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3090 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 964 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
921
132.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
983
5.93 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
992
20.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1094
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
844
11.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1064
5.24 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
943
75.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
923
28.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
394
11.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1430
5.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1448
45.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
856
65.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1021
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1424
14.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
862
834.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1211
38.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2873 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1877
269.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3504
21.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2164
44.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3735
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2883
39.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3663
18.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1234
98.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3845
119.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1470
44.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4619
19.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4676
145.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2813
216.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3261
95.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3698
36.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3170
3.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4101
129.9 Kpixels/sec |