| Upload Date | December 09 2025 07:19 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 9 Pro |
| Model ID | Google Pixel 9 Pro |
| Motherboard | caiman |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.10 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.74 GB |
| Single-Core Score | 1940 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1678
241.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1665
10.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2255
46.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2236
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1851
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2553
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1819
145.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1973
61.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2123
63.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1729
7.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2282
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1623
124.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1940
56.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1835
18.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1503
1.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2065
65.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3658 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2808
403.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4651
28.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3639
74.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6204
143.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5132
69.6 images/sec |
|
|
Clang
|
6312
31.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1545
123.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4542
140.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2834
84.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2810
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4367
135.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2496
191.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3140
92.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2791
27.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3950
3.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4110
130.1 Kpixels/sec |