| Upload Date | December 09 2025 07:16 AM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2329A |
| Model ID | vivo V2329A |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.84 GB |
| Single-Core Score | 2088 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1790
257.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1851
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2523
51.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2341
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1945
26.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2696
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2054
164.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2037
63.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2172
65.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1901
7.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2369
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1868
143.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2160
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1956
19.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1630
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2205
69.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6564 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4630
664.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7402
44.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9014
184.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8769
202.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7636
103.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8534
42.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2286
183.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8532
264.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5288
158.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5979
24.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8762
272.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4975
382.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7123
209.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5897
58.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7949
7.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8257
261.4 Kpixels/sec |